Dawno tu nie zaglądałam. Dzisiaj chciałabym poruszyć temat odnośnie internetowych hurtowni odzieży.  Robienie zakupów w sieci możemy nazwać już dziś pewnym standardem. Kupujemy tam praktycznie wszystko od spożywki po kosmetyki i artykułu AGD/RTV. Zastanówmy się, dlaczego zakupy przez internet zyskały aż taką popularność. Wszystkim brakuje czasu, a tego typu zakupy możemy zrobić "od ręki", w dowolnej wolnej chwili, a nawet w późnych godzinach nocnych w okresie 7 dni tygodniowo. Dlatego też internetowe hurtownie odzieży to jak dla mnie hit.

Hurtownie tego typu nie tylko sprawdzą się do zakupów, ale również można spróbować sił w biznesie próbując je założyć. W związku z tym czemu nie wystartować z własnym biznesem, który mógłby być hurtownią?

Zastanówmy się więc czy założenie takiej internetowej hurtowni odzieży będzie trudne?

Hurtownia odzieży online to taki sam rodzaj hurtowni według prawa jak hurtownia prowadzona w sposób tradycyjny. Także już od samego początku czekają na Ciebie identyczne formalności takie jak: odwiedzenie oraz wypełnienie w urzędzie miasta bądź w gminie wniosku CEIDG. Po czym Twojej działalności zostanie nadany Numer Identyfikacji Podatkowej - popularnie nazywany NIP, a także otrzymasz numer REGON. Pamiętaj, że swoją działalność musisz zgłosić również do Urzędu Skarbowego oraz do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Można wówczas powiedzieć, iż z działań formalnych to praktycznie wszystko.

Nie zapomnijmy, iż do prowadzenia biznesu wymaga innych działań i kosztów. Aby internetowe hurtownie mogły działać, potrzebne są domena, hosting oraz odpowiednie oprogramowanie. Poza tym sprzedając ubrania, musisz posiadać aparat i zdjęciach, gdyż klienci nie mogą dotknąć materiału z czego wykonana jest dana odzież. Dodatkowo umieszczać należy ciekawe unikatowe opisy naszych produktów. Warto zainwestować również w rozbudowany panel zakupowy, gdzie klient miałby kilka możliwości płatności.

Ostatnim i równie istotną rzeczą o której nie wspomniałam to asortyment, który będziemy sprzedawać. Musimy określić czy sprzedawać będziemy odzież męską, damską bądź dziecięcą.

Joomla SEF URLs by Artio
Design by FxDesign Rolety